Функціональне тренування — це комплекс вправ, основна мета яких — змусити працювати велику кількість дрібних м'язів-стабілізаторів, які при виконанні більшості інших вправ, зокрема на силових тренажерах, не працюють або працюють неефективно. Воно може бути корисним не лише для тих, хто тренується в залі, але й для бігунів.

Обов'язкові складові тренування

Особливе місце в тренувальному плані займає підготовча частина, оскільки вона знижує травматизм і налаштовує всі системи організму на тренування.

, — стверджує фітнес-тренер Олександр Гончаренко.

Источник фото: redbull

Елементи правильної розминки для бігунів і не тільки

  • Міофасциальний реліз
  • Розминка суглобів
  • Активація (підготовка м'язів, які будуть використовуватися в основній частині заняття)
  • Мобілізація (збільшення амплітуди рухів у суглобах)
  • Спеціальна розминка (виконання основної вправи або комплексу вправ у легшій формі, ніж це буде в основній частині тренування)

Тривалість функціонального тренування для кожного "виду" бігунів

Тривалість тренування залежить від цілей бігуна або його тренера ,а також, скільки часу людина може виділити в своєму графіку на спорт. Якщо узагальнювати, то ідеальне тренування по тривалості: 

Читай также: Виды бегунов: улыбнитесь и определите к какому вы принадлежите

  • для новачків — 30-45 хвилин(20% від загальної тривалості тренування);
  • стандарт для досвідчених бігунів — 60 хвилин (65%);
  • для спортсменів — 2-3 години (15%).

Олександр Гончаренко не виключає, що відсоткове співвідношення складових тренування може змінюватися. Воно залежить від того, наскільки організм бігуна готовий фізичного навантаження. Для новачка, який ніколи не займався або мав перерву в тренуваннях більше шести місяців, він радить:

Кардіорозминка у вигляді ходьби доріжкою – 5-15 хвилин. Розминка суглобів тривалістю 5-7 хвилин. Основна частина, що складається з 5-7 вправ, тривалістю 20-40 хвилин. Заключна частина у вигляді ходьби по біговій доріжці − 5-15 хвилин.

Источник фото: redbull

Чим складніша вправа, тим більше потребує відпочинку

Фітнес-тренер стверджує, що складні вправи вимагають суворого контролю за технікою виконання і вимагають від людини великого резерву енергії. Щоб зробити кілька підходів правильно, потрібно перевести подих і відновитися. Але якщо мета — позбавитись зайвої ваги, час відпочинку навпаки потрібно поступово зменшувати або повністю від нього відмовитись.

За матеріалами Redbull

Хотите получать наши статьи в социальных сетях? Присоединяйтесь к нам в Telegram, Facebook.
x
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознакомлен(а) / OK