У півмарафоні взяли участь рекордні для Запоріжжя 750 бігунів. Підтримати учасників на вулиці міста вийшли 5 тисяч глядачів. Перемогу на основній дистанції в 21,097 кілометрів здобув представник Волині Сергій Оксенюк і з часом 1:09:09, у жінок перша сходинка п’єдесталу за Дар’єю Михайловою, її результат 1:18:51.

"Цього року ще більше бігунів вийшли на старт Zaporizhstal Half Marathon, що свідчить про популярність півмарафону та розвиток спортивного туризму в нашій країні," - заявив генеральний менеджер Run Ukraine Дмитро Черніцький.

Подробиці бігової боротьби

Щодо  перипетій боротьби: у чоловіків з самого старту очолив гонку Юрій Вихопень, випереджаючи основну групу переслідувачів на 5-10 метрів. Але вже за 3 кілометра виокремилась лідируюча група в складі Сергія Оксенюка, Тараса Сало та Вадима Рогозовського, яка і протрималась практично до фінішної прямої, де і було розіграно місця на п’єдесталі. Перемогу здобув представник Волині Сергій Оксенюк і з часом 1:09:09. Лише з 7-секундним відставанням фінішну лінію перетнув минулорічний бронзовий призер Тарас Сало, таким чином в фінішному протоколі у нього 1:09:16. Замкнув чільну трійку Вадим Рогозовський з 1:09:20 у підсумку.  

"Практично до останнього бігли групою, а перемогу вдалось вибороти лише на фініші. Авжеж, групою було бігти комфортніше, тож по дистанції ми тримались разом, жоден не наважувався піти у відрив," - прокоментував змагання переможець Сергій Оксенюк.

Жінки, на відміну від чоловіків, не чекали до фінішної прямої, щоб розіграти місця на п’єдесталі, хоча також довгий час бігли групою. Впевнений біг у виконанні Дарії Михайлової після 16-го кілометру залишив суперницям можливість позмагатись лише за друге та третє місця. Так, Юлія Профіс, яка мала дві перемоги на цьогорічних стартах Run Ukraine Running League, цього разу задовольнилась сріблом і з результатом 1:19:17, а бронза у Катерини Карманенко, її результат -1:19:58.

“Сьогодні я була впевнена у своїх силах, знала, що можу прискоритись в будь-який момент, тож трималась групи дуже довго. Десь після 16-го кілометра я потягнулась за одним з чоловіків, який біг поряд, і відірвалася від своїх суперниць", - говорить Дарія Михайлова.

Унікальний мальовничий маршрут головної дистанції 21,0975 км,, пролягав вздовж знакових місць Запоріжжя та проходив повз три мости, що поєднують “зелені” зони із сучасними районами. Гості міста побачили найгарніші куточки Запоріжжя, відкрили для себе легендарну Хортицю та індустріальну ГЕС.

Цього року призовий фонд був збільшений та склав 65 500 гривень, що майже на 16 000 гривень більше минулорічного. Нагороджували п’ятьох перших фінішерів серед чоловіків та жінок на дистанції 21,0975 км. Грошову премію також отримали призери в семи вікових категоріях серед чоловіків та жінок.

Окрім головної півмарафонської дистанції, відбулися також традиційні індивідуальні забіги на 5 км та 2 км, а також естафета 3х5+1х6 км Under Armour Relay. А дистанцію у 10 км було змінено на естафету 1х10+1х11 HeForShe Half Marathon Relay. Також відбувся сімейний забіг на 2 км та дитячі забіги на 500 м та 1000 м.

На дистанції 2 км в рамках 2nd Zaporizhstal Half Marathon відбувся благодійний забіг метою якого став збір коштів на придбання велотренажеру для Клініки ортопедії, артрології і спортивної травми Запорізької обласної клінічної лікарні. 

На старт головної дистанції вийшли телеведуча Марічка Падалко, народний депутат України Єгор Соболєв, майстер спорту з триатлону Олександра Гришина, майстер спорту, рекордсменка України серед молоді з півмарафону Олександра Азарова, чемпіон України з метання списа Слава Кулаковський.

Хотите получать наши статьи в социальных сетях? Присоединяйтесь к нам в Telegram, Facebook.
x
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознакомлен(а) / OK